کتاب هنر شفاف اندیشیدن

اثر رولف دوبلی از انتشارات نشر چشمه - مترجم: علی شهروز-تجارت

In engaging prose and with practical examples and anecdotes, an eye-opening look at human reasoning and essential reading for anyone with important decisions to make.

Have you ever:
• Invested time in something that, with hindsight, just wasnt worth it?
• Overpayed in an Ebay auction?
• Continued doing something you knew was bad for you?
• Sold stocks too late, or too early?
• Taken credit for success, but blamed failure on external circumstances?
• Backed the wrong horse?

These are examples of cognitive biases, simple errors we all make in our day-to-day thinking. But by knowing what they are and how to spot them, we can avoid them and make better choices-whether dealing with a personal problem or a business negotiation; trying to save money or make money; working out what we do or dont want in life: and how best to get it.

Simple, clear and always surprising, this indispensable book will change the way you think and transform your decision-making-work, at home, every day. It reveals, in 99 short chapters, the most common errors of judgment, and how to avoid them.


خرید کتاب هنر شفاف اندیشیدن
جستجوی کتاب هنر شفاف اندیشیدن در گودریدز

معرفی کتاب هنر شفاف اندیشیدن از نگاه کاربران
حرفای خوبی بودن، ولی برای من حداقل هیچ‌کدوم حرف جدیدی نبود. ترجمه‌اش هم به نظرم بی اشکال نبود‌.

مشاهده لینک اصلی
برای من خوب بود، یادآوری و اشاره به نکاتی بود که احتمالا خودمم میدونستم و قبولش داشتم، اما یا فراموش کرده بودم یا اهمیت و تاثیرش رو جدی نگرفته بودم.
شاید بشه گفت بیشتر یادآوری بود تا آموزش!
کلا کتاب سعی داشت بگه ازین روند غلطی که بهش عادت کردیم فاصله بگیریم و روش فکر و رفتار و به طور کل زندگی رو اصلاح کنیم. اما خب همونطور که خود نویسنده هم توی یکی از نکات اشاره کرده بود عملی کردن دانسته ها توی زندگی کار ساده ای نیست. خصوصا که عادت هم باهاش قاطی شده باشه.
برخلاف خیلی از دوستان که به اعتبار و اسم فردوسی پور که مترجمشه کتابو خریدن، برای من وسوسه کننده نبود! دو سال پیش دوستی به من پیشنهادش کرد اما من خوندن کتابهای ادبی رو ترجیح میدادم، تا اینکه امسال بالاخره خوندمش و از خوندنش هم راضیم. کاش همون دوسال پیش میخوندمش.
متنش خیلی روونه و کلا کتاب سبکیه خیلی زود پیش میره. چون موردی هم هست، میشه زمین گذاشتش و دوباره شروع کردش.
من مواردی رو برای خودم، چه برای شغل و حرفه و چه کارای روزمره و عادی، علامت زدم.
فکر کنم بعدها دوباره برگردم و مواردی رو مرور کنم!

مشاهده لینک اصلی
مجموعه ای خوب از اشتباهاتی که ذهن ما در ذهن دارد. این بار در زمان تکراری می شود مثالهای انسانی انسان به نظر میرسد کمی زمانبر است. توصیف مختصر آن یک لیست جامع از خطاهای انسانی، کتاب راهنمای خوبی است. هدف این است که امتیازات را بیابید و آن را انجام دهید. من فکر می کنم یک کتاب متنی خوب است - موضوع موضوع خوبی است. پسر یازده ساله من جالب بود! قدرتمندی دارد - باید برای خواندن آسان برای هر کسی ساخته شود. دلیل این قطعا نیاز به طرفداران مانند این کتاب دارد.

مشاهده لینک اصلی
DZN ‡ Ðμнь нÐμпР»Ð¾Ñ ... D ° Ñ ÐºÐ½Ð¸Ð³Ð °. D \"D ° жÐμ ÐμÑ D» D оÑ، Ð'ÐμÐ »ÑŒÐ½Ñ \u003cÐμ вÐμÑ ‰ D Ð²Ñ \u003cN D ° Ð¾Ñ Ð½Ñ \u003cDD · пРدرجه D» Noena † D ° (N ‡ N، о впоР»Ð½Ðμ можÐμÑ، Ð ± N \u003cN، نو) N N € € D'Ð'Ñ ÑƒÐ³Ð¸Ñ ... D · D ‡ D ° мÐμÑ درجه سانتی ний впол нÐμ впÐμÑ ‡ D ° N، D »Ñ ÐμÑ د можÐμÑ، ð ± N \u003cN، نو DN пол ьР· овРدرجه سانتی н нРدرجه سانتی Ð¿Ñ € D ° кÑ، D кÐμ Ð'Ð »N @ D» Ñ € Ð¾Ð²ÐºÐ¾Ñ N، D ук @.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب مجموعه ای از مقالات کوچک است که هر کدام از آنها متضرر روان شناختی هستند. من چند فصل را دوست داشتم، در حالی که دیگران احساس مبهم می کردند. به طور کلی من آن را دوست داشتم، عمدتا به این دلیل که نویسنده نتایج آزمایش کافی روانشناختی برای حمایت از استدلال هایش داد. نویسنده همچنین اطمینان داد که به کتابها و ایده های فاحشه ای که از آن استفاده می کردند، توجه ویژه ای داشته است. بسیاری از مردم در بررسی ها گفته اند که این کتاب فقط یک مینیاتوری ازthinking slow \u0026 amp؛ @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@.

مشاهده لینک اصلی
خلاصه ای ناقص از فکر سریع و آهسته اما خوب برای انتخاب یک بار در برخی از زمان

مشاهده لینک اصلی
Loy Machedos Review کتاب - هنر تفکر به وضوح توسط Rolf DeobelliBooks در استدلال، تفکر انتقادی و تفکر تحلیلی به تازگی محل خود را در دایره تمرکز من پیدا کرده است. من حدس می زنم در نقش من به عنوان یک مربی، مربی و مربی، نیاز به خواندن در میان خطوط پیدا کرده ام، به خصوص وقتی که مشتریان من برای من باز می شوند. کدام است که در آن کتاب رولف Deobellis می آید به بازی. نویسنده Deobelli یک لیست از 100 ابزار تفکر که Communicators \u0026 amp؛ رهبران می توانند برای کمک به خود و بینش و پیش بینی در مورد نحوه استفاده منطقی از منطق یا غیر منطقی از انسان استفاده کنند. برخی از فصل های مورد علاقه من - تقلید Survivoor، Swimmers توهم بدن، اثر کنتراست، توهم کنترل، Gamblers Fallacy، اثر هاله، Hedonic تردمیل، Trenddie تندنت، Swan سیاه، توهم اخبار و انتخاب گیلاس. بنابراین در اینجا پنج دلیل بالا چرا من توصیه می کنم خرید کتاب .1) هر فصل کوتاه است و نه بیش از 3 صفحه.2) مطالب مختصر، چگال و فشرده است. 3) آسان به درک نمونه و اسکریپت جالب 4) هر فصل دغدغه تهیه و تحقیق شده است 5) با توجه به 100 فصل - شما به سادگی نمی توانید این کتاب را کنار بگذارید و اگر هیچ چیز دیگری شما را قانع نکنید - خوب، این را در نظر بگیرید، رابرت چیالدینی (تأثیر: روانشناسی تحقق) و \u0026 amp؛ ناسیم نیکولاس طالب (The Black Swan: The Impact of the Highly Unwanted) این کتاب را توصیه کرده است. بنابراین لحظه ای از حقیقت، ابزاری هیجان انگیز و هیجان انگیز است که می توانید در هر جایی از زندگی خود استفاده کنید و به شما کمک می کند که یک تحلیلگر بهتر برای ارتباطات انسانی و توسعه دهم.به طور کلی امتیاز 9 از 10 لای Machedoloymachedo.com

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب هنر شفاف اندیشیدن


 کتاب هفت عادت بازاریابان شبکه ای موثر
 کتاب ایده عالی مستدام
 کتاب راهنمای تفکر نقادانه
 کتاب هنر خوب زندگی کردن
 کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست
 کتاب پول 7 قدم تا رسیدن به آزادی مالی