کتاب هنر خوب زندگی کردن

اثر رولف دوبلی از انتشارات نشر چشمه - مترجم: علی شهروز-تجارت
خرید کتاب هنر خوب زندگی کردن
جستجوی کتاب هنر خوب زندگی کردن در گودریدز

معرفی کتاب هنر خوب زندگی کردن از نگاه کاربران
از دوران باستان یا به عبارت بهتر، دست‌کم 2500 سال پیش و شاید هم قبل تراز آن، همیشه برای مردم سؤال بوده که یک زندگی خوب یعنی چه؟ و چطور باید زندگی کرد؟ یک زندگی خوب چه مؤلف‌های دارد؟ نقش سرنوشت در آن چیست؟ پول چه نقشی دارد؟
آیا پیشی گرفتن یک زندگی خوب به ذهنیت انسان بستگی دارد؟
به داشتن یک رویکرد بخصوص وابسته است؟ یا این دست‌یابی به اهداف مشخص است، که نقش پُر رنگ‌تری دارد؟ بهتر است که مدام به دنبال رسیدن به خوشبختی باشیم و یا دوری از ناخوشی؟
ابزارهای ذهنی در این میان منجر به شکل گرفتن یک مدل و چارچوب ذهنی و فکری می‌شود، که شناخت این ابزار ها می تواند بسیار در موفقیت و یا شکست افراد و جوامع نقش مهمی داشته باشد.
یکی از دغدغه‌های اصلی بشر رسیدن به سعادت ابدی (دنیوی و اخروی)بوده، که گاهی این راه با عبادت، جادوگری، خیانت، ….. همراه بوده است.
همواره در طول تاریخ، بشر برای موفقیت، به تقلید رفتار و عادت‌های مردمان و بزرگانی که در طول حیات خود موفق بوده‌اند، مشغول بوده و هست.
رولف دوبلی، یک از نویسندگان حوزه اقتصاد رفتاری، بعد از نوشتن کتاب هنر شفاف اندیشیدن که ما را با خطاهای ذهنی آشنا کرد. این بار با تالیف، “کتاب هنر خوب زندگی کردن” بار دیگر ما را با ابزارهای ذهنی بیشتری با ذکر مثال‌های جذاب آشنا می‌نماید( http://bit.ly/2AY4YGb)
چملاتی از کتاب:
چگونه می‌توانیم به موفقیت درونی برسیم؟ با تمرکز صرف بر چیزهایی که می‌توانیم بر آن‌ها اثر بگذاریم و مسدود کردن قاطعانۀ باقی چیزها.
موفقیت مادی ۱۰۰ درصد تابع شانس است.
اگر مطمئن نیستید که چیزی چرند است یا نه آن چیز چرند است.
زندگیِ بدون هدف یک زندگی ازدست‌رفته است. بااین‌حال نباید دست‌وپایمان به آن‌ها بسته شود. بدانید که قرار نیست تمام خواسته‌های شما ارضا شوند چون اتفاقات زیاد رخ می‌دهد که خارج از کنترل شما هستند.
اولین سال‌های بزرگ‌سالی شما محدود به کسب درامد یا ایجاد یک حرفه نیست. این سال‌ها فرصت خوبی برای آشنا شدن با جهانِ امکان‌هاست. بسیار پذیرا باشید. طعم هر غذایی را که سرنوشت در بشقابتان قرا می‌دهد بچشید. خیلی زیاد مطالعه کنید زیرا رمان‌ها و داستان‌های کوتاه یک دنیای شبیه‌سازی‌شدۀ عالی برای شما هستند.
زندگی خوب را فقط جایی پیدا می‌کنید که مردم در حال مبارزه بر سر آن نیستند.
این روزها جمع‌کردن دانش عمومی تنها به‌عنوان سرگرمی قابل‌درک است. پس آرام باشید اگر علاقه دارید کتابی دربارۀ انسان‌های عصر حجر بخوانید، فقط مراقب باشید خودتان یکی از آن‌ها نشوید.
شانس مواجه با موفقیت‌های باورنکردنی و مصیب‌های جانکاه دقیقاً به یک اندازه است.
رمان بخوانید. در یک رمان خوب غرق شوید و در سختی‌ها و خوشی‌های قهرمان داستان با او همراه شوید. این تمهید، یک روش مؤثر است که به‌نوعی مابین فکر کردن و عمل کردن قرار می‌گیرد.
هر چه سریع‌تر متوجه شوید که شناختی از دنیا ندارید، به شناخت بهتری از دنیا می‌رسید.
اگر بعد از یک‌بار خواندن یک کتاب سه درصد محتوای آن را درک کنم، این میزان بعد از دور دوم مطالعه به سی درصد می‌رسد.
هر چه بیشتر خودمان را با دیگران مقایسه کنیم بیشتر در معرض حسادت قرار می‌گیریم.
هر چه زودتر بتوانید حسادت را از بین احساسات خود پاک کنید، بهتر خواهد بود.
گرفتار نشدن در دام ترحم به خود قانونی طلایی برای سلامت ذهن است.
ما سریع‌تر از آنچه فکرش را می‌کنیم تغییر می‌کنیم.(مشاهده لینک اصلی
کتاب ساده و مفیدی بود. برام جالب بود که برای یافتن این نکات در باب زندگی خوب به سه مکتب مختلف (روانشناسی، فلسفه رواقی و سرمایه گذاران آمریکایی) رجوع کرده و به این شکل جمع بندیش کرد، یک روزه خوندمش و حتما بازخوانیش خواهم کرد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب هنر خوب زندگی کردن


 کتاب هفت عادت بازاریابان شبکه ای موثر
 کتاب مهارت های فروش
 کتاب بازاریابی هکر رشد
 کتاب تفکر طراحی در کسب و کار
 کتاب راز دختران موفق
 کتاب برنامه اقدام مثبت