کتاب شیب

اثر ست گودین از انتشارات درنا قلم - مترجم: محمد خضرزاده-تجارت

گفته های قدیمی اشتباه است، برندگان برنده می شوند و ترک می کنند.

هر پروژه جدید (یا شغل، یا سرگرمی، و یا شرکت) شروع می شود هیجان انگیز و سرگرم کننده است. پس از آن سخت تر و کمتر سرگرم کننده می شود، تا زمانی که آن را در نقطه پایین بسیار سخت، و بسیار سرگرم کننده در همه نیست.

و سپس شما خودتان را پیدا می کنید و می پرسید که آیا هدف حتی بدون هیچ زحمتی است؟ شاید شما در یک غرق شدن قرار داشته باشید که به طور موقت عقب نشینی کنید، اگر فشار را ادامه دهید، بهتر خواهد شد. اما شاید آن واقعا یک Cul-de-Sac باشد، که هرگز بهتر از آن نخواهد شد، مهم نیست چقدر سخت است.

بر طبق پرفروشترین نویسنده سث گودین، آنچه که واقعا ستارههای ستاره را جدا از همۀ افراد دیگر قرار می دهد، توانایی فرار از واحدهای خسته به سرعت است، در حالی که ماندن در زمانی که واقعا محاسبه شده و متمرکز شده است.

برندگان سریعا ترک می کنند و اغلب گول می زنند و بدون گناه می روند تا زمانی که مرتکب به ضرب و شتم راست به دلایل مناسب شوند. در واقع، برندگان به دنبال Dip هستند. آنها متوجه هستند که این مانع بزرگتر است، پاداش برای گرفتن گذشته از آن بزرگتر است. اگر شما می توانید شماره خود را در تو رفتگی در دیوار شما، بیش از سهم عادلانه خود را از سود، شکوه و امنیت دراز مدت.

بازنده ها، از سوی دیگر، به دو تله اساسی می افتند. یا آنها نمیتوانند از غرق شدن بیرون بیایند؟ آنها به لحظه حقیقت می رسند و سپس از دست می دهند یا حتی هرگز ناپدید شدن حق را برای تسخیر پیدا نمی کنند.

این یک کتاب کوچک سرگرم کننده که شما یک طراح گرافیک، یک نماینده فروش، یک ورزشکار یا یک مدیر اجرایی هستید، به شما کمک خواهد کرد که در صورت تمایل، زمان، تلاش و استعداد خود را بدانید . اگر شما هستید، Dip به شما الهام بخشید تا سخت بمانید. اگر نه، این به شما کمک خواهد کرد تا شجاعت را ترک کنید، بنابراین شما می توانید شماره دیگری را در چیز دیگری قرار دهید.

Seth Godin ادعا نمی کند که تمام پاسخ ها را داشته باشد. اما او به شما می آموزد که چگونه از سوالات مناسب بپرسید.


خرید کتاب شیب
جستجوی کتاب شیب در گودریدز

معرفی کتاب شیب از نگاه کاربران
إنتهيت من قراءة كتاب المنخفض لسيث جودن والمنشور من قبل مكتبة جرير في العام 2010 أستعرض لكم ملخصا بأهم ما يقدمه الكتاب في النقاط التالية:

1. يعلمك الكتاب متى تنسحب ولماذا وأن الإنسحاب ليس بفشل بل هو إعادة تموضع في مكان أفضل وفرص أوفر حظا

2.على الرغم من كون الكتاب صغير وصفحاته فقط 80 الا ان المؤلف نجح في عرض نظرية الرقم (1) ونظرية المنخفض؛ بالنسبة لنظرية الرقم (1) فيستعرض المؤلف الأسباب التي تجعلك وتقودك للسعي بأن تكون الأفضل والمركز الأول فقك ولا شيء سوى ذلك فيضرب أحد الأمثلة بأنك عندما تمرض بمرض عضال يكون لا وقت لديك لتعرض نفسك على الأخصائيين المتميزين ليشخصوا المرض بل ستبحث وتبذل جهد عن الأخصائي رقم (1) فقط لذلك كل الناس تبحث عن رقم 1 وفقط لذلك كن أنت الرقم 1

وبشأن نظرية المنخفض فانه بكل بساطة تمثل التحدي الذي اما ان ينقلك للقمة لو يقودك للهوية ويشبه للى حد كبير المصطلح الاقتصادي Opportunity Cost وباختصار يستعرض الكاتب بان اسباب فشل اغلب الناس أنهم لا يعرفون متى ينسحبون بل وأن الملل هو الدافع الاساس للانسحاب الخاطىء أو غير المدروس ، فعلى سبيل المثال اثبتت الابحاث بأن الذين يعملونةفي التسويق غالبا يتوقفون عن متابعة عملائهم المحتملين بعد 5 عمليات محاولة بينما تثبت ذات الإحصائية بأن العملاء يحتاجون 7 محاولات ليقتنعوا . ان انسحاب العاملينةفي التسويق في هذه المرحلة هو عدم قدرتهم على اجتياز المنخفض وانهم اصيبوا بالملل

3. استعرض الكاتب اشهر 7 أسباب للانسحاب وهي التالية
أ) نفاذ الوقت
ب) نفاذ المال
ج) نفاذ الشجاعة أو الشعور بالخوف
د) فقدان الاهتمام او الحماس او قبول المستوى المتواضع
ه) التركيز على المدى القصير بدلا عن الطويل
و) اختيار المجال الخاطىء

4. ابدع الكاتب في توصيفه بقبول الواقع او المستوى الحالي بأنه سبب من اسباي الفشل وعدم تخطي المنخفض

حياتنا مليئة بالمنخفضات ووقتنا ضيق فلنبحث عن الرقم (1) فقط في كل خياراتنا ولنسعى لأن نكون الرقم (1) دوما

أنصحكم بالكتاب خفيف ومفيد وأقيمه ب 4 نجوم

أخوكم
إبراهيم عواچي
27 فبراير 2016
#البحرين_تقرأ_ألف_كتاب
#لأن_حياة_واحدة_لا_تكفي

مشاهده لینک اصلی
کتاب دوست داشتنی ای بود؛ @اگر نمی توانید از عهده شیب این کار برآیید پس اصلا آن را شروع نکنید. اگر این قانون ساده را به خوبی یاد بگیرید، نسبت به شروع هر کاری بسیار سختگیرتر خواهید بود.@

مشاهده لینک اصلی
من خیلی ستوده گودین را دوست دارم و امید زیادی برای این کتاب دارم. Id شنیده بود که او بهترین بود، و من از برخی از کتاب های دیگر او لذت می برد. امیدوار بودم که با خواندن آن، Id یاد بگیرد که چه زمانی برای ترک و چه زمانی به چوب برسد. در زندگی من شرایطی وجود دارد که من نمی دانم که چه باید بکنم، و فکر کردم ممکن است برخی از بینش را داشته باشد. من فکر نمی کنم این کتاب به شما تعلیم بدهد که چه زمانی باید بمانید و چه زمانی به چیدن بروید. آن را در مورد چگونگی ترک مهم است و شما باید با چیزهایی که سخت می گیرند و یا هرگز بهترین در جهان در هر چیزی نیست و بهترین در جهان ذهنی است. من گیج شدم و احساس کردم که ایده هایش به اندازه کافی به صورت یکپارچه بیان شده است. من می دانم که گاهی اوقات ترک آن مهم است و گاهی اوقات با چیزی سخت مشکل دارد مهم است، اما من هنوز هم راهی برای گفتن اینکه این چه چیزی است و من فکر نمی کنم این کتاب کمک کرده است. من مانند این واقعیت بود که شامل نقشه ها بود. من آرزو داشتم که یک نمودار برای کلاس-de-sac وجود داشته باشد. واقعا این کتاب را توصیه نمی کنم. من فکر می کنم با خواندن وبلاگ خود مشاوره بهتر دریافت کنید. با عرض پوزش، ست این فقط برای من نیست.

مشاهده لینک اصلی
این یک کتاب جالب کوچک است که سعی دارد راهنمایی کند که چه زمانی برای مبارزه و چه زمانی باید بماند. آنچه در مورد آن جالب است این است که ارزش پایداری و ترک آن را به همان اندازه می سنجد. هر دو استراتژی به یک هدف مشترک کمک می کنند که بیشترین وقت را صرف وقت صرف انرژی می کند. در حالی که من فکر نمی کنم که تنها چیزی که ارزش آن را داشته باشد، اگر من بتوانم و می خواهم شماره ی اول باشد، در نظر داشته باشم که بهترین گزینه را در شرایط خاصی از دست بدهم. این کتاب حتی ممکن است برای طعم و مزه من بیشتر باشد از چند داستان تکراری خارج شوید

مشاهده لینک اصلی
این کتاب کوتاه است. با این حال، پر از سوالات و ایده های خود را که راه را برای شما در نظر می گیرند تغییر می دهد. هر کاری که شما در مورد آن انجام می دهید: شغل، رابطه، کسب و کار یا پروژه، شما باید این کتاب را بخوانید تا بداند چه زمانی باید بماند و چه موقع به سر می برد. با شور و اشتیاق می نویسد \u0026 amp؛ تمرکز. او كاملا مراقب كتاب كوتاه خود است. هنگامی که او ایده دقیق خود را ثابت کرد، کتاب را به پایان رساند. برای این کتاب متفکرانه.

مشاهده لینک اصلی
متأسفانه این کتاب اشاره کرد که همه چیز در حال حاضر در حال دیدن، پویا! بله، این یک کتاب صوتی بسیار سریع است (\u0026 lt؛ 1 ساعت) و بله، بحث مربوطه است. این حتی در کنار خطوط برخی از بحثهای پادکست Freakonomic در یک موضوع مشابه نیز دنبال می شود. همه می توانم بگویم که من نمی خواهم با حلقه های مصنوعی کنار بیایم.

مشاهده لینک اصلی
این یکی از کوتاهترین کتاب هایی است که من خوانده ام. یکی از آنهایی که می توانید در یک نشست پایان دهید. مطمئنا تحریک کننده است آیا در مورد رفتن از طریق غرق نیست، اما توجه خود را به وجود پراکندگی در همه جا ترسیم می کند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شیب


 کتاب اوج گیری تیمی
 کتاب 3 عادت ساده برای تضمین موفقیت در بازاریابی شبکه ای
 کتاب موفقیت شخصی
 کتاب برنامه بازاریابی یک صفحه ای
 کتاب چه چیز به چه کس می رسد چرا
 کتاب عذر خواهی یک دقیقه ای